Listopadowy Muzyczny Czwartek ze śremskimi Talentami

W najlepszy sposób listopadowy Muzyczny Czwartek opisuje gazeta Tydzień Ziemi Śremskiej. Oto artykuł o tym wydarzeniu.

Muzyka, tańce, występy lokalnych artystów, niespodzianki kulinarne to wszystko czeka na uczestników imprezy pod hasłem Muzyczne Czwartki, która odbywa się raz w miesiącu w Restauracji L'ascada. Mieszkańcy Śremu i okolic mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu pod tym szyldem 30 listopada.  

- Idea Muzycznych Czwartków wywiązała się z prostej potrzeby, chęci wspólnego spędzenia chociaż jednego wieczoru w miesiącu w życzliwym dla siebie gronie znajomych, sąsiadów, rodziny. W Śremie brakowało miejsca gdzie można potańczyć, posłuchać muzyki i po prostu  poznawać się wzajemnie – wyjaśnia Patryk Szablewski, reprezentujący Restaurację L'ascada.

Muzyczne Czwartki są adresowane do wszystkich tych, którzy cenią sobie dobrą zabawę, lubią czas wolny spędzać przy dźwiękach muzyki oraz chętnie oglądają występy artystyczne utalentowanych, młodych ludzi. - Nie ukrywamy, że najbardziej pominiętą grupą osób w lokalnej społeczności to osoby w wieku 45+. I to głównie o nich myśleliśmy podczas tworzenia Muzycznych Czwartków. Nie mniej jednak, przychodzą do nas również młodsze osoby, a często nawet całe rodziny, dla których jest to jedyna okazja w miesiącu do wspólnej kolacji połączonej z zabawą taneczną – tłumaczy nam Patryk Szablewski. I dodaje, że międzypokoleniowa integracja jest jednym z celów tego wydarzenia. - To niesamowite emocje gdy widzimy jak przy wspólnych stolikach zasiadają całe rodziny, znajomi, małżonkowie i sąsiedzi. Znajdują czas w ten jeden dzień i po prostu cieszą się swoją obecnością – dodaje.

W czasie czwartkowej imprezy w L'ascadzie uczestnicy mają okazję wysłuchać lokalnych talentów. Podczas listopadowego spotkania zaprezentowały się utalentowane wokalnie uczennice śremskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Były to Olga Menzel, Jagoda Stępa, Kinga Fiebich, Magda Młodawska. L'ascada chce w ramach tego wydarzenia także w kolejnych miesiącach promować lokalne talenty. - Obok nas, oprócz tylu życzliwych i pozytywnych ludzi mieszkają osoby, posiadające różnorodne talenty. Te talenty to często wujek, który świetnie opowiada dowcipy, mama, która ładnie rysuje bądź córka lub syn, którzy przepięknie śpiewają. Takie osoby są często ukryte, nie mają okazji do pokazywania swoich zdolności szerszej publiczności. Dlatego właśnie podczas Muzycznych Czwartków w L`ascada chwalimy się tymi lokalnymi talentami  i odkrywamy często niezwykłe zdolności ludzi, którzy mieszkają obok nas – mówi Szablewski i zachęca, aby zgłaszać osoby mogące pochwalić się ciekawymi zainteresowaniami lub zdolnościami. Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem Facebooka: www.facebook.com/mlodzisremianie/ lub pisząc maila na adres talenty@restauracja-lascada.pl

Organizatorzy spotkań starają się zadbać nie tylko o doznania artystyczne, ale także o kulinarną ucztę. - Każdy Muzyczny Czwartek to różne atrakcje kulinarno-artystyczne. Nasza kuchnia przygotowuje Muzyczne Menu z przepysznymi daniami i napojami. Organizowane są też loterie z nagrodami, konkursy tematyczne, zdjęcia pamiątkowe i wiele innych. Lubimy też zaskakiwać naszych gości. Np. podczas pierwszego czwartku na każdego czekała świeżo palona kawa z ekspresu w towarzystwie domowego sernika. Dodatkowo, dla seniorów przygotowaliśmy stałą zniżkę 10 proc. na wszystkie dania i napoje – wyjaśnia Patryk Szablewski.

Jak wyjaśniają organizatorzy, Muzyczne Czwartki to impreza otwarta. Jednakże ze względu na duże zainteresowanie tą formą spędzania wolnego czasu, restauracja prosi swoich Gości o wcześniejsze rezerwowanie miejsc. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie: 510 785 463 lub za pośrednictwem naszej strony internetowej www.restauracja-lascada.pl

Muzyczne Czwartki organizowane są zawsze w każdy ostatni czwartek miesiąca w godzinach od 17 do 22 (impreza wstrzymana będzie jedynie w okresie Wielkiego Postu). Kolejne spotkanie odbędzie się w ostatni czwartek miesiąca, czyli 28 grudnia. - To idealna okazja aby wytańczyć wszelkie dodatkowe kalorie po świątecznych ucztach – zachęca Patryk Szablewski.

Więcej zdjęć w naszej galerii: http://restauracja-lascada.pl/portfolio-view/muzyczny-czwartek-30-11-2017/

(t)
Tydzień Ziemi Śremskiej wydanie nr 49 (943) 07.12.2017

No Comments Yet.

Leave a comment